Välkommen till Centrumkyrkan,
Mariannelunds frikyrkoförsamling

Himlen på besök – En gudstjänst med Clas Vårdstedt

Söndagen den 3 april kl 10.00 är du välkommen på gudstjänst i Centrumkyrkan.
Medverkar gör Clas Vårdstedt, uppskattad låtskrivare, artist, producent och författare.

Med enbart en röst, en bok och ett piano, i närgångna, personliga berättelser utifrån några av sina mest älskade sånger, delar Clas med sig av hur det är att mitt i vardagen leva i en vibrerande gudsnärvaro – och friheten i den sortens liv. En förkunnelse om hopp, förtröstan och Guds trofasthet, i både tal och musik.
Clas Vårdstedt har på ett särskilt sätt visat sig vara en tröstens och hoppets förkunnare. En sångförfattare som förmår att beskriva Guds närvaro i det enkla, vardagliga – i det som kallas för våra liv.

0 kommentarer

Skriv en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *